Aktualności

Współpraca policjantów z Inspekcją Transportu Drogowego

Miechowscy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego w ramach współpracy pełnili służbę na drogach powiatu miechowskiego. Działania prowadzone są, by wzmóc bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W  środę (14.02.br.) miechowscy policjanci z drogówki wraz z Inspekcja Transportu Ruchu Drogowego prowadzili wspólne działania na terenie drogi ekspresowej S7. Współpraca ma na celu wzmożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez uniemożliwienie dalszej jazdy pojazdom niesprawnym oraz nadmiernie zanieczyszczającym środowisko naturalne, jak również wyegzekwowanie od uczestników ruchu drogowego stosowanie się do obowiązujących przepisów.

Policjanci Ruchu Drogowego wraz z przedstawicielami Inspekcji Transportu Drogowego zwracali sprawdzali uprawnienia, stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz urządzenia rejestrujące czas pracy kierowców samochodów ciężarowych i autobusów.  Kontrolujący zwracali również uwagę na popełniane przez kierowców wykroczenia, zwłaszcza zagrażające bezpieczeństwu w ruchu drogowym wyprzedzanie przez ciężarówki na drodze ekspresowej.

 

Powrót na górę strony