Aktualności

Mężczyzna poszukiwany 3 listami gończymi zatrzymany dzięki czujności policjanta

Policjanci już nie raz udowadniali, że ich służba nie kończy się z chwilą wyjścia z jednostki. Będąc na urlopie lub mając dzień wolny zatrzymują złodziei, czy nietrzeźwych kierowców lub udzielają pierwszej pomocy. Taką właśnie czujnością w czasie swojego dnia wolnego wykazał policjant z Komisariatu VI, dzięki któremu poszukiwany 3 listami gończymi trafił za kratki.

Starszy sierżant Paweł Rogowski na co dzień pełni służbę jako dzielnicowy Komisariatu Policji VI w Krakowie. 14 lutego br. mając dzień wolny od służby, przejeżdżał swoim samochodem jedną z ulic w rejonie Złocienia, gdzie zauważył mężczyznę, którego twarz wydała mu się znajoma. Szybko skojarzył, że to mężczyzna poszukiwany listem gończym.
St. sierż. Paweł Rogowski zaparkował swój samochód i udał się za mężczyzną, aby uniemożliwić mu ucieczkę. Jednocześnie postanowił zadzwonić do asp. Tomasza Mroza – również dzielnicowego z Komisariatu VI, pełniącego w tym czasie służbę, który w porozumieniu z oficerem dyżurnym, wspólnie z innym policjantem przybył na miejsce. Umundurowany patrol wylegitymował mężczyznę, którym okazał się być 22-latek, poszukiwany 3 listami gończymi, do odbycia łącznie ponad 1 roku kary pozbawienia wolności. Dzięki czujności policjanta skazany trafił za kratki, gdzie odbędzie zasądzony wyrok.
Asp. Tomasz Mróz i st. sierż. Paweł Rogowski to funkcjonariusze, którzy w swojej pracy wykazują się dużym zaangażowaniem i osiągają bardzo dobre wyniki, a tym samym mają realny wpływ na podnoszenie poziomu bezpieczeństwa w swoich rejonach służbowych. W ubiegłym roku, dzięki wzajemnej współpracy ujawnili 39 sprawców różnych rodzajów przestępstw, 70 osób poszukiwanych przez policję listami gończymi a także ujawnili blisko 1300 wykroczeń, których sprawcy zostali ukarani mandatami bądź pouczeni. Wyniki, które osiągają są zasługą ich wieloletniego doświadczenia w służbie, dobrej intuicji, a przede wszystkim dobrego rozpoznania w obsługiwanych rejonach.

 

Powrót na górę strony