Aktualności

Pożar sadzy i natychmiastowa reakcja policjantów

Policjanci ruchu drogowego nowotarskiej komendy zauważyli pożar komina domu jednorodzinnego w Szaflarach. Natychmiast o zdarzeniu powiadomili oficera dyżurnego jednostki, który wezwał na miejsce strażaków. Policjanci ewakuowali mieszkańców w bezpieczne miejsce. Dzięki natychmiastowej reakcji funkcjonariuszy nikomu z domowników nic się nie stało.

W poniedziałek tj. 19 lutego br. w południe policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu pełniąc służbę w miejscowości Szaflary, w pewnym momencie zauważyli wydobywający się ogień i gęsty dym z komina domu jednorodzinnego. O całej sytuacji natychmiast powiadomili dyżurnego jednostki, który wezwał straż pożarną i policjanci sami pojechali na miejsce pożaru. Mieszkańcy byli zaskoczeni wizytą mundurowych. Przebywali w domu, nieświadomi zagrożenia. Funkcjonariusze ewakuowali domowników w bezpieczne miejsce. Po chwili dojechali strażacy JRG PSP Nowy Targ oraz z OSP Szaflary. Strażacy wygasili piec i ugasili pożar w przewodzie kominowym. Dodatkowo wyczyścili przewód kominowy.
Pożarowi sadzy towarzyszy bardzo wysoka temperatura, mogąca doprowadzić do rozszczelnienia się komina, co w konsekwencji może być przyczyną zapalenia się elementów konstrukcji budynku, znajdujących się w pobliżu przewodu kominowego, a nawet zatrucia dwutlenkiem węgla.
Na szczęście w wyniku zdarzenia nikomu nic się nie stało.

fot. Gov.pl

 

Powrót na górę strony