Aktualności

Wadowiccy policjanci uratowali 70- latka w kryzysie emocjonalnym.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zapobiegli tragedii. Widząc samotnego mężczyznę w nocy na moście, zainteresowali się jego losem i jak się okazało uratowali mu życie, gdyż 70-latek chciał popełnić samobójstwo.

20 lutego br. w nocy, podczas patrolowania miejscowości Jaroszowice policjanci zauważyli mężczyznę stojącego blisko  krawędzi mostu.

Gdy dojeżdżali na miejsce zorientowali się , że mężczyzna czyni przygotowania do popełnienia samobójstwa. Błyskawicznie odsunęli mężczyznę od krawędzi mostu i wezwali służby medyczne.

70-latek potwierdził, że chciał zakończyć swoje życie, ponieważ problemy, które ma tak się napiętrzyły, że nie widzi możliwości ich rozwiązania i sensu dalszego życia. Mężczyzna został przekazany pod opiekę załogi karetki pogotowia.

Po raz kolejny wadowiccy funkcjonariusze wykazali się ogromnym zaangażowaniem w trakcie niesionej pomocy. Decyzje, które trzeba podjąć są zawsze pod presją czasu i nieraz okupione narażeniem własnego życia i zdrowia. Jednak służba w policji to świadomość podejmowanego ryzyka na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa innych osób.

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie.
Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami:

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę.

Powrót na górę strony