Aktualności

Złodzieje szczoteczek do zębów w rękach krakowskich policjantów

Złodziejska para, która ukradła z drogerii elektryczne szczoteczki do zębów, została ujęta przez ochroniarza sklepu. Zdarzenie miało miejsce przed jednym ze sklepów w Podgórzu. Złodzieje trafili w ręce policjantów i będą odpowiadali za swoje czyny, za które grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

21 lutego br., do jednej z krakowskich drogerii w Podgórzu weszły 2 osoby: kobieta i mężczyzna, którzy pod pozorem robienia zakupów chowali w odzieży wierzchniej artykuły do higieny jamy ustnej, w głównej mierze elektryczne szczoteczki do zębów. Podejrzane zachowanie klientów sklepu zauważył pracownik ochrony drogerii, który zobaczył, że para, zamiast udać się do kas, zaczęła biec w kierunku wyjścia bez zamiaru płacenia za towar.
Pracownik ochrony wybiegł za nimi i już na zewnątrz sklepu złapał mężczyznę, który na próbę ujęcia odpowiedział agresją i przemocą fizyczną. Po chwili do ataku na pracownika ochrony dołączyła także towarzyszka mężczyzny. Szarpanina trwała kilka minut, w pewnym momencie z przejeżdżającej w pobliżu karetki pogotowia, wybiegło dwóch ratowników medycznych, którzy pomogli ochroniarzowi obezwładnić sprawców kradzieży. Na miejsce przybył policyjny patrol wezwany w międzyczasie przez jednego z pracowników drogerii. Złodziejska para została przewieziona do Komisariatu V, gdzie przeprowadzone zostały policyjne czynności. Sprawcami okazali się 38-letni mieszkaniec Rącznej oraz 36-letnia mieszkanka Krakowa. Nie była to ich pierwsza kradzież w tej drogerii, wcześniej ich łupem padał podobny asortyment. Oboje usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz wydał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.
Na szczególne uznanie zasługuje załoga karetki Pogotowia Ratunkowego, która udzieliła wsparcia pracownikowi ochrony sklepu.

 

Powrót na górę strony