Aktualności

Zabawa wiatrówką zakończyła się zarzutami za przestępstwa narkotykowe

Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali dwóch mężczyzn za posiadanie narkotyków. Obaj usłyszeli prokuratorskie zarzuty i za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. 

W piątek około godziny 18, policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który z okna jednego z domów w centrum miejscowości wiatrówką celował w przechodniów. Funkcjonariusze bezzwłocznie pojechali pod wskazany adres. W domu znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 26 i 27 lat. Oprócz wiatrówki na łóżku i stoliku leżały zrolowane banknoty, woreczki strunowe z narkotykami i fajka wodna.

Dodatkowo w kieszeniach ubrań pochowane mieli narkotyki tzw. kryształ. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 80 gramów tego narkotyku i niewielką ilość marihuany. 26 i 27-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do nowotarskiej komendy. 27-latek następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu, gdzie usłyszał zarzuty.

Mężczyzna odpowie za posiadanie znacznej ilości i udzielania substancji psychotropowej tzw. mefedronu.  Jako środek zapobiegawczy prokurator zastosował wobec niego dozór Policji oraz poręczenie majątkowe. Za popełnione przestępstwa, grozi mu kara pozbawienia wolności od roku nawet do 10 lat. Z kolei młodszy odpowie za posiadanie środków odurzających i substancji psychotropowych, za co grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat. 
 

Powrót na górę strony