Aktualności

Promocja Zawodów Mundurowych

Data publikacji 28.02.2024

Przez dwa dni maturzyści ze szkół średnich z terenu powiatu suskiego mają okazje zobaczyć przedstawicieli służb mundurowych, z którymi mogą porozmawiać na temat ich pracy oraz możliwości wstąpienia do służby po ukończeniu szkoły. W pierwszym dniu akcji zainteresowaniem uczniów cieszyła się nie tylko prezentacja sprzętu, ale i wszelkie informacje na temat służby społeczeństwu.

Dzisiaj (27 lutego br.) na terenie hali sportowej Liceum Ogólnokształcącego nr I im. Marii Skłodowskiej-Curie Sucha Beskidzka odbyło się specjalne spotkanie, które zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Suchej Beskidzkiej oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej dla tegorocznych maturzystów. Inaugurację wydarzenia rozpoczęli powitaniem:
Starosta Suski Pan Józef Bałos oraz Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej inspektor Robert Michna, a także Pani Dyrektor szkoły Anna Sala.
W kolejnej części młodzież miała okazje wysłuchać każdego z przedstawicieli służb podczas przygotowanych prezentacji. Następnie maturzyści mogli bezpośrednio obejrzeć stoiska, na których każda z formacji prezentowała posiadany sprzęt, opisywała charakterystykę swojego zawodu oraz przedstawiała wymagania, jakie należy spełniać, by w przyszłości założyć mundur.
W trakcie dwóch dni spotkań młodzież ma okazje porozmawiać i zobaczyć przedstawicieli:
- Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej;
- Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej;
- Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu;
- Zakład Karny w Trzebini;
- Karpackiego Oddziału Straży Granicznej z Placówką w Zakopanem;
- 21 Lekki Batalion Górski z Wojnarowej;
- 112 Batalion Lekkiej Piechoty z Oświęcimia.
Podobne spotkanie dla maturzystów z terenu Jordanowa już w najbliższy czwartek w Zespole Szkół im bł. ks. Piotra Dańkowskiego.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia, natomiast wszystkim maturzystom życzymy pomyślnego zdania egzaminu dojrzałości, a po maturze: „zachęcamy do służby w mundurze”.

 

  • pozujący do zdjęcia policjanci z KPP Sucha Beskidzka wrazz kadrowymi
  • przemawiający Komendant Powiatowy Policji w Suchej Beskidzkiej
  • Przemawiający starosta suski
  • stoisko policji w tle siędzącej młodziezy w czasie wykładu
  • stolik i broszury oraz cukierki przy stoisku Policji
  • tłum młodziezy przy stoisku policji
  • tłumy młodzieży przy stoisku suskiej policji
Powrót na górę strony