Aktualności

Pijana nastolatka stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym.  Wzorowa reakcja mieszkanek powiatu chrzanowskiego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku pod opiekę rodziny oddali będącą pod wpływem alkoholu 16 – latkę, która stworzyła zagrożenie w ruchu drogowym. Dziewczyna cała i zdrowa trafiła pod opiekę rodziny, dzięki wzorowej reakcji dwóch mieszkanek powiatu chrzanowskiego.

W nocy z 28/29.02.2024 r., operator numeru alarmowego został powiadomiony przez dwie mieszkanki powiatu chrzanowskiego o nastolatce ubranej na czarno, która idąc prawym poboczem ulicy Krakowskiej (DW 780), zataczała się na jezdnię, którą poruszały się samochody. Na miejsce niezwłocznie pojechali policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Chełmku. Przejęli nieletnią, którą okazała się 16 – latka z Chełmka. Dziewczyna nie była w stanie poddać się badaniu stanu trzeźwości. Została oddana pod opiekę rodziny. 

Funkcjonariusze będą ustalać okoliczności w jakich nieletnia weszła w posiadanie alkoholu, a także czy nie doszło do przestępstwa rozpijania nieletniej. Spożywanie alkoholu, czy narkotyków przez osobę do 18 – roku życia, stanowi przejaw demoralizacji, w związku z tym materiały sprawy zostaną również przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie, należą się mieszkankom powiatu chrzanowskiego, prowadzącym firmę florystyczną. Jedna z nich jest również kandydatką do Rady Miejskiej miasta Chrzanowa. Kobiety najprawdopodobniej ocaliły życie nastolatki. Jak zrelacjonowały, dziewczyna szła poboczem, ubrana na czarno, co jakiś czas zataczała się na jezdnię, po której jechały również tiry. Kiedy zatrzymały swój samochód obok nastolatki aby zwrócić jej uwagę, dziewczyna zlekceważyła je i poszła dalej. Wtedy kobiety włączyły światła awaryjne w samochodzie i jechały tuż za nią do czasu, aż przejął ją patrol. Takim działaniem panie wykazały się ogromną troską o bezpieczeństwo nieletniej, chroniąc ją przed potrąceniem.

 

Powrót na górę strony