Aktualności

Szczęśliwie zakończone poszukiwania 61-letniego mężczyzny

Wczoraj, (29.02.br), policjanci z Brzeska prowadzili szeroko zakrojone działania poszukiwawcze 61-letniego mężczyzny, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Działania poszukiwawcze zostały zakończone po kilku godzinach od rozpoczęcia z uwagi na odnalezienie mężczyzny na terenie Tarnowa.

Poszukiwania zaginionego mężczyzny  prowadzone przez funkcjonariuszy Policji trwały nieprzerwanie od godzin przedpołudniowych, kiedy to rodzina zgłosiła jego zaginięcie. W działaniach brało udział łącznie 55 funkcjonariuszy Policji ze wszystkich jednostek podległych Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku. Policjanci byli wspomagani także przez kilkudziesięciu strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku oraz okolicznych jednostek ochotniczych straży pożarnych. Natychmiast po zgłoszeniu służby w trybie alarmowym rozpoczęły poszukiwania. Z informacji przekazanych przez rodzinę wynikało, że mężczyzna zaginął na terenie Brzeska, dlatego w początkowym etapie poszukiwań sprawdzany był teren przyległy do miejsca, w którym zaginiony był widziany po raz ostatni. Przy pomocy lokalnych mediów rozpropagowano wizerunek zaginionego w mediach społecznościowych, co przyniosło pożądany skutek albowiem po kilku godzinach od rozpoczęcia działań poszukiwawczych, około godziny 15:30, zaginiony został rozpoznany przez osobę postronną na terenie Tarnowa, która powiadomiła o tym fakcie policjantów. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zaopiekowali się zaginionym, a następnie całego i zdrowego mężczyznę przekazali rodzinie.
Pamiętajmy, że czas podczas poszukiwań odgrywa kluczową rolę, a każda minuta jest na wagę złota, jeśli w grę wchodzi ratowanie ludzkiego życia. Nie czekajmy z informowaniem służb, aż zapadnie zmrok. Zaginięcie osób starszych czy też schorowanych, często w niesprzyjających warunkach pogodowych, może stanowić ogromne zagrożenie dla ich zdrowia a nawet życia. Ze względu na problemy związane z wiekiem czy chorobą, osoby mogą mieć trudności z orientacją w terenie, pamięcią lub koncentracją. Dodatkowo stres wynikający z zagubienia się może tylko spotęgować problem z odnalezieniem drogi powrotnej do domu. Policjanci apelują, aby wzmóc czujność nad osobami, za które jesteśmy odpowiedzialni, szczególnie tymi, które ze względu na wiek czy różne schorzenia mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie.
Serdecznie dziękujemy, wszystkim osobom zaangażowanym w działania poszukiwawcze, za okazaną pomoc i liczne udostępnienia wizerunku zaginionego w mediach społecznościowcyh.

 

 

Powrót na górę strony