Aktualności

Nietrzeźwy kierowca tira, wpadł podczas rutynowej kontroli drogowej

Policjanci z oświęcimskiej drogówki wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego. 31 – letni mieszkaniec Śląska miał w organizmie 0,8 promila alkoholu.

W niedzielne przedpołudnie (03.03.br.) policjanci czuwali nad bezpieczeństwem ruchu drogowego na Drodze Krajowej nr 44 w Oświęcimiu. Tuż po godzinie 9 na ulicy Zatorskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód ciężarowy marki Scania z naczepą. Za kierownicą ciężarówki siedział 31  – letni mieszkaniec Śląska. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,8 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 3 lat pozbawienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.
 

 

Powrót na górę strony