Aktualności

„Zero tolerancji” dla pseudokibiców

Data publikacji 04.03.2024

Krakowscy policjanci przeprowadzili wzmożone działania wymierzone w przestępczość pseudokibiców. Akcja objęła krakowskie osiedla i miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz zapobieganie chuligańskim wybrykom. Funkcjonariusze reagowali w przypadkach naruszeń prawa. Nie obeszło się bez zatrzymań i mandatów.

W dniach od 29 lutego do 1 marca br. w godzinach nocnych funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, policyjni wywiadowcy i kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Krakowie oraz krakowskich komisariatów przeprowadzili wzmożone działania wymierzone w przestępczość pseudokibiców. Akcja realizowana w ramach zasady „zero tolerancji” objęła krakowskie osiedla i miała na celu zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom oraz zapobieganie chuligańskim wybrykom. 

W trakcie działań policjanci podjęli 109 interwencji wylegitymowali 201 osób i przeprowadzili 10 szczegółowych kontroli pojazdów. Na terenie osiedla Kliny zatrzymano 6 mężczyzn podejrzanych o kierowanie gróźb karalnych i niszczenie mienia. Zatrzymano 2 osoby za posiadanie narkotyków. Zatrzymano 1 osobę poszukiwaną. Sprawców wykroczeń rozliczono między innymi za zakłócenie porządku i spożywanie alkoholu nakładając wysokie mandaty karne oraz kierując wnioski o ukaranie do Sądów.

Policja zapowiada, że podobne działania będą odbywały się cyklicznie. Mieszkańcy Krakowa proszeni są o reagowanie na zachowania chuligańskie poprzez informowanie o zdarzeniach dzwoniąc na nr 112.

  • nieoznakowane radiowozy policyjne
  • nieumundurowani policjanci wraz zatrzymanym mężczyzną który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu
  • pojazdy nieoznakowane z włączonymi sygnałami świetlnymi
Powrót na górę strony