Aktualności

Nietrzeźwy kierowca i na zakazie - zatrzymany podczas akcji „Prędkość”

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego olkuskiej komendy podczas akcji „Prędkość” zatrzymali 45-letniego kierowcę, który prowadził pojazd mając blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mężczyzna  posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go dożywotnio. 

Do zatrzymania doszło podczas poniedziałkowej (4.03. br.) akcji „Prędkość”. Kierujący Nissanem w Kwaśniowie Dolnym przekroczył prędkość o 40 km. Po zatrzymaniu policjanci zweryfikowali stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wskazało, że kierowca  ma blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że mężczyzna  załamał sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, który obowiązywał go dożywotnio. Dodatkowo, mundurowi ustalili, że kierowca nissana nie miał obowiązkowego ubezpieczenia OC.  

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pomimo orzeczonego zakazu sądowego mężczyźnie grozi wysoka kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności do lat 5.

Pomimo wielu apeli nadal odnotowujemy przypadki nietrzeźwych kierujących, którzy ryzykują nie tylko swoje życie, ale również swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do kierowców o trzeźwość na drodze, jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Pamiętajmy, jeśli widzimy podejrzanie zachowującego się kierującego, reagujmy dzwoniąc na numer alarmowy 112. 


 

Powrót na górę strony