Aktualności

Dwóch kierowców „na podwójnym gazie” w powiecie suskim

Wczorajszego popołudnia, suscy policjanci w ciągu jednej godziny zatrzymali dwóch kierowców, którzy pomimo procentów w organizmie usiedli za kierownicę samochodu. Zatrzymany do kontroli mężczyzna, który zdążył wcześniej spowodować kolizję, miał ponad 2,8 promila alkoholu w w organizmie. Zatrzymana chwilę później kobieta miała niewiele mniej, gdyż prawie 2,5 promila alkoholu. Obaj teraz będą tłumaczyć się przed sądem, za co grozi im kara do 3 lat więzienia.

6 marca br., przed godziną 16:30 dzielnicowi z Komisariatu w Jordanowie otrzymali zgłoszenie o kierowcy samochodu marki Mitsubishi, który w Toporzysku wjechał w ogrodzenie, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Policjanci, będąc w rejonie i mając dane pojazdu, zatrzymali samochód  do kontroli, jeszcze w tej samej miejscowości. Za kierownicą siedział 39-letni mieszkaniec powiatu suskiego, u którego badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie.  Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, za spowodowanie kolizji czego efektem było uszkodzone ogrodzenie prywatnej posesji, został ukarany mandatem karnym. W związku z kierowaniem w stanie nietrzeźwości 39-latek będzie się tłumaczyć przed sądem. Chwilę później inny patrol dzielnicowych w Budzowie, zatrzymał do kontroli samochód marki Renault.   Za kierownica pojazdu siedziała 43-letnia mieszkanka powiatu suskiego, która również została poddana badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. W jej przypadku urządzenie wykazało 2,49 promila. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i tak samo za swoje zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem  za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 3 lat i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do 15 lat.

Przypominamy, że niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy dopuściła się takiego czynu. W sytuacji, kiedy osoba po raz kolejny kieruje pojazdem w stanie nietrzeźwości, świadczenie pieniężne jest nie mniejsze niż 10 tysięcy złotych.

Powrót na górę strony