Aktualności

Nietrzeźwy kierowca wpadł przez niesprawne oświetlenie w samochodzie

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji, podczas służby zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 23 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego wsiadł za kierownicę auta mając w organizmie 0,9 promila alkoholu. Wpadł przez awarię jednego z reflektorów.

Ww czwartek (7.03.br.) nad ranem policjanci patrolowali rejon osiedla Chemików w Oświęcimiu. O godzinie 5 na ulicy Chemików zauważyli samochód marki Suzuki z niesprawnym przednim reflektorem. Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Za kierownicą suzuki siedział 23 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Policjanci poinformowali go o usterce. Podczas rozmowy wyczuli od niego woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,9 promila alkoholu. W związku z powyższym został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Powrót na górę strony