Aktualności

Ujęli sprawcę kolizji odurzonego psychotropami

Policjanci z oświęcimskiej komendy z rąk świadków przejęli 25 – letniego kierowcę, który doprowadził do kolizji drogowej. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem pod wpływem leków psychotropowych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (10.03.br.) na ulicy Zaborskiej w Oświęcimiu. Tuż przed godziną 17, operator numeru alarmowego 112, został powiadomiony o ujęciu nietrzeźwego sprawcy kolizji drogowej.  Na miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli.

W trakcie czynności na miejscu zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierowca Dacii, z nieznanych przyczyn zjechał na lewy pas jezdni, gdzie doprowadził do zderzenia z samochodem marki Opel, którym kierował 30 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego. Kierowcy, którzy byli świadkami zdarzenia ujęli kierowcę dacii podejrzewając, że jest upojony alkoholem lub narkotykami.

Funkcjonariusze ustalili, że jest to 25 – letni mieszkaniec Oświęcimia. Mężczyzna sprawiał wrażenie odurzonego jakimiś środkami. W jego samochodzie policjanci zabezpieczyli różne rodzaje leków, więc na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe. Ratownicy medyczni stwierdzili, że stan mężczyzny może wskazywać na silny wpływ leków psychotropowych. W związku z powyższym pod ich opieką został 25 – latek został przewieziony do szpitala. Do badań laboratoryjnych została mu pobrana krew. Ekspertyza wykaże, jakiego rodzaju środki znajdowały się w jego organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków psychotropowych grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz wysoka grzywna.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie
Bardzo duże podziękowania za szybką reakcję na niespodziewane zdarzenie należą się świadkom, którzy udzielili pomocy poszkodowanemu kierowcy oraz ujęli sprawcę kolizji.

Powrót na górę strony