Aktualności

Policjanci uratowali życie młodego mężczyzny

Szybkie i zdecydowanie działanie policjantów pozwoliło najpierw odnaleźć mężczyznę, który był w kryzysie emocjonalnym a następnie uratować jego życie. W ostatniej chwili został zauważony przez mundurowych z Nowego Wiśnicza, którzy go uratowali. 

Policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego z Komisariatu Policji w Nowym Wiśniczu pełniący w czwartek (14 marca br.) służbę nocną, o godzinie 23:30 zostali skierowani do jednej z miejscowości powiatu na interwencję domową. Według wstępnych ustaleń miało tam dojść do awanturowania się młodego nietrzeźwego mężczyzny. Na miejscu zastali zgłaszająca interwencję kobietę, która opisała im sytuację, informując jednocześnie, że jej partner przed chwilą wyszedł z domu.

Mężczyzna znajdował się w sytuacji kryzysowej i powiedział, że chce popełnić samobójstwo. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli jego poszukiwania, jednocześnie informując o sytuacji oficera dyżurnego bocheńskiej jednostki. Sprawdzając w pierwszej kolejności najbliższe otoczenie posesji, w której mieszkał mężczyzna, zauważyli go około 300 metrów dalej, w momencie gdy podjął próbę samobójczą.

Dzięki natychmiastowej reakcji i zachowaniu mundurowych podjęte działania uratowały życie mężczyzny. 

Mężczyzna następnie uzyskał niezbędną pomoc przybyłych na miejsce medyków. 
 

Powrót na górę strony