Aktualności

Ukradli instrumenty muzyczne

Dwaj sprawcy włamali się do domu jednorodzinnego skąd zabrali trzy harmonie i skrzypce aby móc spieniężyć je w lombardzie. Już po dwóch dniach od włamania zostali zatrzymani a sprzęt odzyskano. 

13 marca br., KPP w Proszowicach została powiadomiona przez 70-letniego mieszkańca powiatu o tym, że podczas jego jednodniowej nieobecności w miejscu zamieszkania nieznany sprawca dokonał włamania do jego domu. Z relacji mężczyzny wynikało, że sprawca po zerwaniu łańcucha z bramy wjazdowej na posesję, dostał się na nią, a następnie zerwał kłódkę z drzwi zabezpieczających do garażu i dostał się do wnętrza domu. Z domu sprawca miał dokonać kradzieży 42- calowego telewizora oraz instrumentów muzycznych w postaci trzech harmonii oraz skrzypiec. Swoje straty pokrzywdzony wycenił na kwotę 6.000 złotych.

Przeprowadzone przez Policję na miejscu czynności pozwoliły na zidentyfikowanie pojazdu użytego do popełnienia przestępstwa jak i potencjalnych sprawców włamania. 
W wyniku realizacji materiałów zebranych w toku postępowania 15 marca br. proszowiccy policjanci zatrzymali dwóch podejrzewanych na terenie powiatu krakowskiego. Dwaj mężczyźni (w wieku 39 i 19 lat) zostali przesłuchani w charakterze podejrzanych. Podczas przesłuchania przyznali się do winy, wyjaśniając, że skradzione instrumenty sprzedali w jednym z krakowskich lombardów natomiast telewizor pozostał w mieszkaniu młodszego z nich. Kryminalni odzyskali wszystkie utracone przedmioty, które wrócą do właściciela. Sprawcy nie byli wcześniej karani. Za popełnione przestępstwo grozi im kara pozbawienia wolności do 10  lat. 

Powrót na górę strony