Aktualności

Prelekcje z cyberzagrożeń dla pacjentów Szpitala Dziecięcego w Radziszowie

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadziła prelekcje dla niemal 40 pacjentów Szpitala Dziecięcego im. Św. Ludwika – MCR w Radziszowie. Tematem spotkania były zagrożenia w sieci, hejt i cyberprzestępczość oraz związana z nią odpowiedzialność karna. Była to wspólna akcja z  Krakowskim Stowarzyszeniem Miłośników Gier Planszowych „Gralicja” w Krakowie, którzy z kolei promowali wspólne spędzanie czasu przy grach planszowych.

Cyberprzestępczość jest zjawiskiem narastającym, niebezpiecznym i przynoszącym przestępcom coraz większe dochody. Dlatego policjanci z powiatu krakowskiego dążą do tego, aby jak najwięcej dzieci i młodzieży przestrzec przed cyberzagrożeniami oraz uświadomić ich jak należy się bronić przed tego typu przestępczością. 
O tym jak bezpiecznie korzystać z Internetu oraz w jaki sposób unikać niebezpieczeństw opowiedziała wczoraj (17 marca br.) pacjentom Dziecięcego Szpitala w Radziszowie policjantka z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Udział w prelekcjach wzięło blisko 40 dzieci i młodzieży. Spotkanie miało również na celu propagowanie właściwych zachowań w sieci, a także uświadomienie uczestników o odpowiedzialności karnej wynikającej z cyberprzestępczości i innych zabronionych prawem zachowań.

Policjantka omówiła, z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać dzieci i młodzież oraz jakie zachowania w sieci są nie tyle niewłaściwe, ale i w świetle prawa zabronione i karalne. Policjantka opowiedziała również o „mowie nienawiści” i o hejcie w sieci, a także o tym, z jakimi konsekwencjami może wiązać się takie zachowanie. Wykłady urozmaicone były prezentacjami multimedialnymi oraz filmami.

Spotkanie zostało zorganizowane wspólnie z Krakowskim Stowarzyszeniem Miłośników Gier Planszowych „Gralicja” w Krakowie, którzy z kolei uświadamiali pacjentów o tym, że warto przenieść się ze świata gier wirtualnych i zagłębić się w świat gier planszowych. Po policyjnej prelekcji, pacjenci dobrali się w grupy i grali w planszówki, co sprawiło im wiele radości. Jak sami ocenili, był to miły czas, bo wspólny, dzięki czemu mogli porozmawiać, lepiej się poznać i dobrze razem bawić. 
 

Powrót na górę strony