Aktualności

Ucieczkę przez policjantami zakończył w rowie

Policjanci miechowskiej drogówki ścigali kierowcę volkswagena, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 27-letni mężczyzna ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie. Jej powodem był alkohol - badanie stanu trzeźwości wykazało, że 27-latek miał ponad 2 promile. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj (17.03 br.), tuż przed godziną 9:00 w miejscowości Zarogów policjanci miechowskiej drogówki prowadzili działania związane z kontrolą stanu trzeźwości. Kiedy zauważyli volkswagena, jego kierowcy podali sygnał do zatrzymania. Wtedy kierujący gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg. Mimo wyraźnych sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych, kierujący volkswagenem w dalszym ciągu nie zatrzymywał się.
Po przejechaniu kilkuset metrów mężczyzna kierujący volkswagenem stracił panowanie nad autem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając  w mostek  w wyniku czego pojazd wywrócił się na bok. Na szczęście siedzącemu za kierownicą mężczyźnie oraz pasażerowi nic poważnego się nie stało. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że 27-letni mieszkaniec powiatu jędrzejowskiego był nietrzeźwy. W organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Ponadto w trakcie pościgu popełnił szereg wykroczeń.
Mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. Za takie przestępstwa grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony