Aktualności

Włamał się do sklepu, by ukraść… 8 piw

Włamał się do sklepu z alkoholem wybijając szybę kamieniem i ukradł… 2 czteropaki piwa. Został zatrzymany przez policjantów w swoim mieszkaniu. 55-latek przyznał się do winy, policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Uszkodzenia szyby właściciel wycenił na kwotę 3000 złotych, a wartość skradzionych piw na… 35 złotych. 

W niedzielę przed południem wpłynęło zgłoszenie z południowego regionu powiatu tarnowskiego o tym, że kilka minut wcześniej ktoś wybił szybę w sklepie i uciekł. Powiadomieni policjanci z Tuchowa byli na miejscu w kilka minut. Na miejsce przyjechał także właściciel sklepu, który ocenił, że sprawca wybił szybę wartości około 3000 złotych i ukradł ze sklepu dwa czteropaki piwa wartości 35 złotych.

Na miejscu ustalono sprawcę tego włamania, a policjanci udali się do jego miejsca zamieszkania. W mieszkaniu zatrzymali 55-latka, który zdążył wypić już dwa piwa, a pozostałe puszki były w jego mieszkaniu. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do Tarnowa w celu wytrzeźwienia. Przyjęto zawiadomienie o kradzieży z włamaniem, a zabezpieczony alkohol, będący przedmiotem postępowania, zostanie zwrócony właścicielowi sklepu.

Na następny dzień, po wytrzeźwieniu, mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, straty zostały wskazane na poziomie 3035 złotych. Przyznał się do tego czynu, jednak nie potrafił racjonalnie wyjaśnić dlaczego tak zrobił. Będzie mierzył się z postępowaniem karnym prowadzonym przez policjantów z Tuchowa, w którym ustawodawca ustalił górną granicę kary na poziomie 10 lat pozbawienia wolności. 
 

Powrót na górę strony