Aktualności

Seryjni włamywacze okradali komórki lokatorskie

Policjanci kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie Krakowa i w miejscowościach ościennych włamywali się głównie do komórek lokatorskich i kradli wartościowy sprzęt, Jeden ze złodziei został zatrzymany gdy przekazywał innej osobie środki odurzające. Tym samym odbierający narkotyki również został zatrzymany. Wszyscy trzej za przestępstwa, których się dopuścili odpowiedzą przed sądem.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie udali się na jedną z posesji w gminie Liszki, gdzie miał przebywać mężczyzna, który wspólnie ze swoim znajomym włamywał się do komórek lokatorskich i kradł z nich sprzęty o znacznej wartości, takie jak rowery, elektryczne rowery i hulajnogi oraz inny sprzęt do uprawiania sportów. Złodzieje działali zarówno na terenie Krakowa, jak i w okolicznych miejscowościach. Podczas krótkiej obserwacji, policjanci zauważyli jak podejrzewany przez nich mężczyzna, na posesji przekazuje innej osobie małe woreczki foliowe, a następnie wchodzi do domu. Sytuacja zainteresowała kryminalnych, którzy podejrzewali że mogą to być narkotyki.

Mężczyzna opuszczający posesję został wylegitymowany. Policjanci w kieszeni jego kurtki znaleźli podejrzane substancje, dlatego  54-latek został zatrzymany. Kryminalni zapukali też do domu podejrzewanego , jednak ten nie reagował na wezwania funkcjonariuszy.
Policjanci obawiając się zatarcia śladów, sforsowali drzwi lokalu. Przebywający wewnątrz 45-letni mężczyzna nie stosował się do poleceń wydawanych przez kryminalnych, szarpał się i próbował uciec. W wyniku przeszukania pomieszczeń w budynku, funkcjonariusze znaleźli przedmioty mogące pochodzić z kradzieży oraz podejrzane substancje. Jak się okazało,  zabezpieczone u obu mężczyzn substancje były narkotykami.
W tym samym czasie, inna grupa kryminalnych, na terenie Krakowa zatrzymała drugiego 45-latka, odnajdując w miejscu jego zamieszkania sprzęty warte kilkanaście tysięcy złotych,  mogące pochodzić z kradzieży.
Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem obu 45-latkom. Dodatkowo, jeden z nich usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających i udzielania go innej osobie. Wobec obu mężczyzn sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Podgórzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Zarzut posiadania środków odurzających usłyszał również 54-latek, który wpadł podczas policyjnej obserwacji.
O wymiarze kary jaka zostanie wymierzona mężczyznom zdecyduje sąd.

 

Powrót na górę strony