Aktualności

Policjanci z Gorlic ustalili sprawców włamania i kradzieży elektronarzędzi

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach ustalili sprawców włamania i kradzieży elektronarzędzi z samochodu, do których doszło w okresie od 9 do 17 marca br. w Gorlicach, a także pasera, któremu sprzęt został sprzedany.

18 marca br., funkcjonariusze gorlickiej Policji ustalili i zatrzymali jednego z podejrzanych o dokonanie kradzieży z włamaniem do samochodu marki opel, zaparkowanego w Gorlicach na ul. Kościuszki. Do kradzieży doszło w czasie dwóch kolejnych weekendów, gdy samochód pozostawał zaparkowany na parkingu obok firmy. Sprawcy za pierwszym razem dokonali kradzieży elektronarzędzi o wartości 1200 zł, a za drugim razem włamali się do samochodu wybijając boczną szybę i dokonali kradzieży skrzynek z narzędziami i przyborami budowlanymi o wartości 4450 zł.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego gorlickiej jednostki, po kilku dniach wytężonej pracy ustalili podejrzanych o dokonanie tego przestępstwa. Jak się okazało, to 21-letni i 25-letni mieszkańcy Gorlic. W toku dalszych czynności ustalono także pasera, który nabył od sprawców skradziony sprzęt, był nim 42-letni mieszkaniec gminy Gorlice i odzyskano skradzione rzeczy.

Zatrzymanemu sprawcy postawione zostały zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, za co grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Ponadto na wniosek Policji prokurator zastosowała wobec sprawcy środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji i obowiązku stawiennictwa w KPP Gorlice raz w tygodniu oraz zakaz opuszczania kraju.
 

Powrót na górę strony