Aktualności

Policyjne prelekcje z przedszkolakami z Łapczycy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni przeprowadzili prelekcje w Gminnym Przedszkolu w Łapczycy. Podczas spotkania z mundurowymi przedszkolaki mogły zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa m.in. w ruchu drogowych, internecie, czy podczas kontaktu z nieznajomymi. Pokaz tresury policyjnego psa służbowego zaprezentował, natomiast policyjny przewodnik psa.

W pierwszy dzień wiosny (tj. 21 marca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bochni odwiedzili uczniów z Gminnego Przedszkolu w Łapczycy. Funkcjonariusze rewiru dzielnicowych oraz policyjny przewodnik psa służbowego przeprowadzili prelekcję dla kilku grup uczniów, które bardzo ucieszyły się z wizyty mundurowych. Podczas akcji profilaktycznej policjanci przedstawili swoich słuchaczom podstawowe zagrożenia z którymi mogą spotkać się na co dzień oraz zasady bezpieczeństwa w tych sytuacjach. Wśród omówionych tematów znalazły się: bezpieczeństwo na drodze w tym przedstawienie atutów płynących z korzystania z elementów odblaskowych, bezpieczeństwo w internecie, prawidłowe zachowanie się podczas kontaktu z osobami nieznajomymi, czy w sytuacji zagrożenia ze strony bezpańskich i agresywnych psów. Zapytane o temat potencjalnego zagrożenia dzieci wiedziały, jaki numer alarmowy wybrać, aby uzyskać odpowiednią pomoc ze strony pogotowia ratunkowego, strażaków czy policjantów. Jednym z ważniejszych punktów spotkania był pokaz tresury policyjnego psa służbowego zaprezentowany przez policyjnego przewodnika psa. Umiejętności policyjnego owczarka belgijskiego służącego w Komendzie Powiatowej Policji w Bochni zawsze budzą ogromne zainteresowanie dzieci i nie inaczej było podczas tego spotkania. Po „czynnościach służbowych” wykonanych przez policyjnego czworonoga, każde z obecnych dzieci mogło go pogłaskać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Przedszkolaki tradycyjnie zadawały mundurowym wiele pytań związanych z ich codzienną służbą, a także same bardzo chętnie opowiadały historie ze swojego dziecięcego świata.

  • Policyjny przewodnik psa służbowego z psem podczas pokazu tresury oraz przedszkolaki biorące udział w prelekcji
  • Umundurowany policjant oraz przedszkolak z elementami policyjnego umundurowania oraz tarczą z napisem Policja
  • Umundurowany policjant oraz przedszkolaki podczas prelekcji
  • Zdjęcie grupowe. Umundurowani policjanci oraz jedna grupa przedszkolaków biorących udział w działaniach profilaktycznych
Powrót na górę strony