Aktualności

"Trzeźwy poranek" na drogach powiatu chrzanowskiego 

Chrzanowscy policjanci ruchu drogowego, od wczesnych godzin rannych prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości na drogach powiatu chrzanowskiego. W niespełna 2 godziny mundurowi zatrzymali 4 ( nietrzeźwych i po użyciu alkoholu ) kierowców. Każdy z nich odpowie przed sądem za swoje postępowanie, jakim jest jazda samochodem „ na podwójnym gazie”. 

Dzisiaj, od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu chrzanowskiego działają policjanci ruchu drogowego. Tylko w ciągu 2h zatrzymali do kontroli 4 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę swoich samochodów na podwójnym gazie. Pierwszy kierowca został zatrzymany o godz. 5.35 na ul. Szpitalnej w Chrzanowie. Badanie 44- latka wskazało 0,4 promila. Pół godziny później, na tej samej ulicy została zatrzymana 59 – letnia kobieta kierująca mazdą. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wskazało – 0,6 promila. Kolejne dwa zatrzymania nieodpowiedzialnych kierowców dokonały dwa inne patrole ruchu drogowego na ul Europejskiej w Chrzanowie, gdzie 61 – letni kierowca renaulta „wydmuchał” 0,5 promila, oraz w miejscowości Olszyny na drodze wojewódzkiej  nr 781, gdzie kierowca scanii „wydmuchał” blisko 0,3 promila alkoholu we krwi.   
Wszyscy zatrzymani dzisiaj rano kierowcy stracili prawo jazdy. Za swoją nieodpowiedzialną jazdę odpowiedzą przed sądem.

Przypominamy, że od 14 marca br. weszły w życie nowe przepisy dotyczące konfiskaty pojazdu za, miedzy innymi kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Konfiskacie będzie podlegał pojazd stanowiący własność kierującego w przypadku popełnienia przestępstw w ruchu drogowym m.in. prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego (art. 178a § 1 k.k.), w przypadku gdy zawartość alkoholu będzie wynosić co najmniej 1,5 promila we krwi ( 0,75 mg/l). W tym przypadku zatrzymanym kierowcom nie konfiskowano pojazdów. Mimo tego muszą liczyć się z utratą prawa jazdy na długi czas oraz wysoką karą pieniężną, a za przestępstwo -  nawet karą pozbawienia wolości do lat 3.   
 

Powrót na górę strony