Aktualności

Recydywista usłyszał 13 zarzutów

Wadowiccy policjanci zatrzymali 24-latka, który ukradł m.in. kartę płatniczą i obciążył cudze konto bankowe, aż dwunastokrotnie. Mężczyzna usłyszał łącznie 13 zarzutów. Grozi mu kara do 10 lat więzienia.

Kilka dni temu, policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym z wadowickich kościołów. Jak ustalili funkcjonariusze, złodziej wszedł do zakrystii i z kieszeni kurtki ukradł telefon, pieniądze oraz kartę bankomatową. Kiedy właściciel skradzionych rzeczy zorientował się, że został okradziony, zablokował kartę. Było jednak już za późno, gdyż jak się okazało w trakcie dalszych czynności, złodziej zdążył dokonać dwanaście nieautoryzowanych transakcji płatniczych w różnych punktach handlowych na terenie miasta, na łączną kwotę około 300 złotych. Zaangażowani w sprawę policjanci pionu kryminalnego wytypowali sprawcę tego przestępstwa i w piątek (22 marca br.), wspólnie z funkcjonariuszami Rewiru Dzielnicowych, zatrzymali na terenie Wadowic. Okazał się nim być 24-letni mężczyzna z województwa wielkopolskiego.
Śledczy przedstawili mu łącznie 13 zarzutów w tym 1 zarzut kradzieży oraz 12 zarzutów kradzież z włamaniem, do których się przyznał. Za popełnione przestępstwa 24-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat. W związku z tym, że działał on w warunkach recydywy, grozić mu może wyższy wymiar kary.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna ukrył telefon na terenie Wadowic. Został on odzyskany i wrócił do właściciela.

 

Powrót na górę strony