Aktualności

Powiat krakowski. Podsumowanie weekendowej pracy policjantów ruchu drogowego.

Policjanci ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie w miniony weekend na drogach powiatu krakowskiego ujawnili 159 wykroczeń, w efekcie których nałożyli 124 mandaty karne i skierowali 1 wniosek o ukaranie do sądu. Dwóch kierujących straciło prawo jazdy.

W miniony weekend (od 22 do 24 marca br.) na drogach powiatu krakowskiego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie skontrolowali 169 pojazdów, ujawniając przy tym 159 wykroczeń. W wyniku popełnionych naruszeń policjanci nałożyli 124 mandaty karne, skierowali 3 wnioski o ukaranie do sądu, a pozostałe osoby pouczyli.
Podczas działań 2 kierującym policjanci zatrzymali prawo jazdy, jednemu za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, a kolejnemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. W ręce mundurowych wpadł również nietrzeźwy rowerzysta.
W trakcie sprawdzania stanu technicznego w 11 kontrolowanych pojazdach policjanci ujawnili nieprawidłowości, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.
W czasie całego weekendu, na drogach powiatu krakowskiego, policjanci zostali wezwani na miejsce 12 kolizji drogowych. Dodatkowo w piątek i niedziele w Słomnikach oraz Michałowicach funkcjonariusze zabezpieczali protest rolników.

 

Powrót na górę strony