Aktualności

Policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie na drogach powiatu myślenickiego

W ostatni weekend, tj. 23 i 24 marca br., policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie, na terenie powiatu myślenickiego ujawnili rażące wykroczenia w ruchu drogowym.

W sobotę, pełniąc służbę w miejscowości Głogoczów, około godz. 11:00 zatrzymali do kontroli drogowej 33 – letniego kierującego pojazdem m-ki VW, który jechał z prędkością 110 km/h, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie do 70 km/h, tj. o 40 km/h więcej. Ponadto okazało się, że pojazd nie posiadał aktualnych badań technicznych. Tego samego dnia, w miejscowości Poznachowice Dolne, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 37 – letniego kierującego Fiatem, u którego badanie trzeźwości wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w organizmie. Za popełnione przestępstwo w ruchu drogowym dotyczące kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, grozi zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności do lat 3.   
Kolejne rażące naruszenia prawa miały miejsce w niedzielę. W miejscowości Głogoczów, około godz. 11:25 policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 44 – letniego kierującego pojazdem m-ki Opel, który wyprzedzał inny pojazd bezpośrednio przed przejściem dla pieszych. Za popełnione wykroczenie, zgodnie z taryfikatorem grozi grzywna  w wysokości 1500 zł oraz 15 punktów karnych. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu,  a ponadto podczas kontroli wykazał się brakiem elementarnej wiedzy z zakresu ruchu drogowego. Nie potrafił zrozumieć przepisów dotyczących zakazu wyprzedzania w rejonie przejść dla pieszych. Mając powyższe na uwadze, funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy, a sprawa będzie miała finał w sądzie. Patrol pełniący służbę na drodze  w miejscowości Jawornik, około godz. 11:50 zatrzymał do kontroli drogowej 33 – letniego kierującego pojazdem m-ki Nissan, który za popełnione wykroczenia i przekroczoną liczbę punktów karnych stracił prawo jazdy. Mężczyzna w miejscu gdzie dopuszczalna prędkość wynosiła 50 km/h, poruszał się o 47 km/h więcej, tj. jechał z prędkością 97 km/h. Ponadto wyprzedzał pojazd na wyznaczonym przejściu dla pieszych. Za wyżej wymienione naruszenia prawa otrzymał mandat w wysokości 2500 zł oraz 26 punktów karnych. Również w niedzielę w Myślenicach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej mężczyznę, który nie posiadał uprawnień do kierowania. Spawa 39 – letniego kierującego pojazdem m-ki Audi swoje rozstrzygnięcie znajdzie w sądzie. Za jazdę bez uprawnień grozi wysoka kara grzywny nawet do 30 tys. zł oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 6 miesięcy do 3 lat.

Opisane wyżej wykroczenia w ruchu drogowym przyczyniają się do powstawania groźnych wypadków drogowych. Zbliżają się święta Wielkanocne, czas wyjazdów do rodzin oraz bliskich. Zadbajmy o bezpieczeństwo na drodze. Przestrzeganie obowiązujących przepisów i rozwaga pozwolą na spokojne dotarcie do celu naszej świątecznej podróży.

 

Powrót na górę strony