Aktualności

Nastolatka kradła w sklepie

W ostatnim czasie policjanci z Wieliczki dostali zgłoszenia o kilkunastu kradzieżach sklepowych dokonywanych przez młodzież. Młodzi ludzie nie są bezkarni, a każda taka sprawa trafia do sądu rodzinnego i nieletnich.

Sklepowe monitoringi często wyłapują sprawców kradzieży nawet po pewnym czasie. Przekonała się o tym nastolatka z Wieliczki. Zapisy z kamer pokazały, że 12-latka chowała pod bluzę i do rękawów bluzy artykuły kosmetyczne, po czym nie płacąc pospiesznie wychodziła ze sklepu. Pracownicy ochrony ujęli 12-latkę, która po raz kolejny próbował wybiec ze sklepu ze ukradzionymi artykułami kosmetycznymi. Nastolatka najwyraźniej nie spodziewała się, że jej próby ukrycia przedmiotów w swojej odzieży są obserwowane na sklepowym monitoringu i doprowadzi to do interwencji Policji.

W toku wykonywanych czynności okazało się, że 12-letnia dziewczyna w przeciągu kilku dni ukradła artykuły kosmetyczne na ponad 1.800 złotych.
Młodzież często nie zdaje sobie sprawy, że ich drobne przewinienia mogą być dostrzeżone i mogą nieść ze sobą przykre następstwa.

Jedna nieodpowiedzialna decyzja czy chwilowy impuls może skutkować przykrymi konsekwencjami, bo każda ujawniona przez pracowników sklepu kradzież jest zgłaszana policjantom. 

 

Powrót na górę strony