Aktualności

Tragiczny bilans silnego wiatru w Małopolsce

1 kwietnia br. 5 osób straciło życie, w wyniku przygniecenia przez przewracane przez wiatr drzewa. Służby odbierały setki telefonów dotyczących drzew tarasujących drogi.

Wszystkie tragiczne w skutkach zdarzenia miały związek z przewracającymi się pod wpływem silnych podmuchów wiatru drzewami. Najsilniejsze podmuchy wiatru miały miejsce w południowej części województwa i to tam doszło do pięciu wypadków śmiertelnych. Miejscami wiatr osiągał prędkości powyżej 100 km/h.

W Zakopanem o godzinie 11, na ul. Stachonie w Zakopanem na przejeżdżający samochód osobowy spadło drzewo. W wyniku zdarzenia zginęła 23-letnia kierująca. Dwie godziny później, o godzinie 13, na ul. Kaszelewskiego również w Zakopanem drzewo runęło na pięcioosobową rodzinę. Dwie kobiety zostały ranne a 9-latek zmarł w szpitalu. Okoliczności i przyczyny tych tragicznych zdarzeń będą wyjaśniali teraz śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Zakopanem pod nadzorem prokuratury.

Po południu, wiatr powoli przeniósł się do powiatu nowotarskiego. Tutaj,  do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło około godziny 14.30 na terenie parku w Rabce-Zdroju. Drzewo powalone przez silny podmuch wiatru przygniotło idące aleją dwie kobiety i dziecko. Niestety pomimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia 69-letniej mieszkanki gminy Rabka-Zdrój oraz 43-letniej kobiety i jej 7-letniego synka, mieszkańców powiatu limanowskiego. Wszyscy ponieśli śmierć na miejscu. Pod nadzorem prokuratora policjanci prowadzili czynności procesowe, w tym oględziny, dokumentację fotograficzną oraz ustalali świadków. Dokładne okoliczności oraz przyczyny tej tragedii ustalają policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

 
Powrót na górę strony