Aktualności

Policjanci zabezpieczali miejsce odnalezienia pocisku artyleryjskiego

Policjanci z Komisariatu Policji w Trzebini, w powiecie chrzanowskim, zabezpieczali miejsce, w którym spacerowicz odnalazł niewybuch. Pocisk artyleryjski zabrali krakowscy saperzy w celu neutralizacji.

Wczoraj tj. 1 kwietnia br. w Trzebini na ul. Sikorskiego w masywie leśnym spacerowicz natrafił na znalezisko przypominające pocisk. Gdy powiadomił o tym Policję, dyżurny Komisariatu Policji w Trzebini natychmiast na miejsce wysłała patrol , a także policjanta z nieetatowej grupy rozpoznania minersko – pirotechnicznego, który określił przedmiot jako pocisk artyleryjski mierzący ponad pół metra długości pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej. O zdarzeniu powiadomiono również saperów z Krakowa. Miejsce znalezionego pocisku zostało zabezpieczone przed dostępem osób postronnych osób poprzez wystawienie całodobowego posterunku. W dniu dzisiejszym tj. 2 kwietnia br. około godz. 10:00 niebezpieczne znalezisko zostało zabrane celem neutralizacji przez 16 Batalion Powietrznodesantowy z Krakowa.     

Znalazłeś niewypał czy niewybuch? Dzwoń na numer alarmowy 112.
Przypominamy, że znalezionych przedmiotów przypominających amunicję pod żadnym pozorem nie wolno przenosić czy dotykać.  Miejsce znalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. O odnalezieniu niewybuchu czy niewypału należy jak najszybciej powiadomić służby dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Powrót na górę strony