Aktualności

„Bezpieczny motocyklista” - prawie 90 skontrolowanych motocyklistów przez policjantów Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego KWP w Krakowie

Sezon na jednoślady rozpoczęty. W trosce o bezpieczeństwo motocyklistów, w Wielki Poniedziałek br., na terenie województwa małopolskiego policjanci z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczny Motocyklista”.

Została ona zrealizowana w ramach rozpoczętej 1 kwietnia br., akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Kampania ma na celu uświadomienie i przypomnienie kierującym jednośladami, że są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego – najbardziej narażonymi na niebezpieczeństwo na drodze. Będzie trwała do 20 czerwca 2024 roku.

Podczas tych jednodniowych działań, policjanci skontrolowali blisko 90 kierujących motocyklami. Ujawnili 28 wykroczeń w ruchu drogowym, w tym 6  polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości jazdy. Ponadto ujawniono 1 kierującego nieposiadającego uprawnień do kierowania motocyklami oraz zatrzymano 1 dowód rejestracyjny. Można powiedzieć, że co 3. skontrolowany motocyklista popełnił wykroczenie w ruchu drogowym.

Działania „Bezpieczny Motocyklista” w sezonie będą prowadzone cyklicznie, zwłaszcza w weekendy kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe.

Powrót na górę strony