Aktualności

Działania olkuskich policjantów i podsumowanie akcji „Prędkość” 

Podczas środowej (03.04. br.) akcji „Prędkość” prowadzonej na drogach powiatu olkuskiego policjanci ujawnili 63 wykroczenia polegające na przekroczeniu dozwolonej prędkości i zatrzymali prawo jazdy dwóm kierowcom. 

W tym dniu, policjanci Wydział Ruchu Drogowego prowadzili działania kontrolno-pomiarowe „Prędkość”. Mundurowi skontrolowali 67 pojazdy z czego, aż w 63 przypadkach kierujący przekroczyli dozwoloną prędkość. Policjanci zatrzymali dwa prawa jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym.

Kierowca Mercedesa jechał drogą wojewódzka 794 w miejscowości Zabagnie z prędkością 118 km/h. Na tym odcinku drogi dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. Obywatelowi Stanów Zjednoczonych policjanci zatrzymali prawo jazdy. Ponadto kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych.

Z kolei kierujący Chryslerem  został zatrzymany w Olkuszu na ulicy Sikorka. Jechał z prędkością 102 km/h. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktami karnymi. 
Przypominamy, że obcokrajowców też obowiązują polskie przepisy. Wybierając się w podróż do obcego kraju należy zapoznać się z przepisami obowiązującymi na terenie tego państwa. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności.

Kierowco pamiętaj, nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji drogowych. Dlatego apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze.  


 

Powrót na górę strony