Aktualności

Piraci drogowi na celowniku olkuskiej policji. Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przypominając o bezpiecznej jeździe i ograniczeniu prędkości na drogach. Prowadzą na drogach także działania kontrolne eliminując piratów drogowych. Od początku listopada policjanci ruchu drogowego zatrzymali 17 praw jazdy, kierowcom którzy przekraczali prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Tylko 11 listopada w powiecie olkuskim drogówka zatrzymała 7 takich kierowców.

11 listopada policjanci ruchu drogowego zatrzymali 7 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym co najmniej o 50 km/h. Tego dnia rekordzistą okazał się mieszkaniec gminy Wolbrom, który na drodze wojewódzkiej nr 794 w Strzegowej, przekroczył prędkość o 75 km/h. Kierowca mercedesa jechał 125 km/h. Innym nieodpowiedzialnym kierowcą był także motocyklista, który na drodze krajowej nr 94 w Sienicznie przekroczył dozwoloną prędkość o 52 km/h. Piraci drogowi stracili prawa jazdy i otrzymali po 10 punktów karnych.

Czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg jest priorytetem policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością, będą ponosić konsekwencje. Głównie z tej to przyczyny dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków drogowych. Nie ma więc pobłażania na takie nieodpowiedzialne zachowanie kierowców!


 

Powrót na górę strony