Aktualności

Jechał zdecydowanie za szybko – policjanci zatrzymali mu prawo jazdy

Czuwanie nad bezpieczeństwem wszystkich użytkowników dróg jest priorytetem policjantów ruchu drogowego. Kierowcy, którzy łamią przepisy i jeżdżą z nadmierną prędkością, ponoszą surowe konsekwencje takich zachowań na drodze.

Policjanci z olkuskiej drogówki kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierowcy na drodze krajowej nr 94 w Olkuszu. W trakcie jednego z pomiarów okazało się, że kierowca audi znacznie przekroczył prędkość. Urządzenie wykazało, że młody kierowca jechał z prędkością 112 km/h, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. W związku z popełnionym wykroczeniem, 23-letni kierowca audi został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych oraz 14 punktami karnych.  
Policjanci apelują do kierowców o rozsądek, przypominając im o bezpiecznej jeździe i ograniczeniu prędkości na drogach. Głównie z tej to przyczyny dochodzi do największej liczby kolizji i wypadków drogowych. Dlatego też policjanci ruchu drogowego, w każdym przypadku, reagują na zachowania kierowców, którzy łamią przepisy w ruchu drogowym.

 

Powrót na górę strony