Aktualności

50-latek wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej 

Policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach zatrzymali 50-latka, u którego w pojeździe podczas kontroli drogowej znaleźli niemal 35 gramów marihuany i niewielkie ilości mefedronu. Okazało się też, że mężczyzna kierował pojazdem, pomimo że miał zatrzymane prawo jazdy. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłą niedzielę (7 kwietnia br.) w godzinach wieczornych policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach podczas patrolu w jednej z miejscowości gminy Wielka Wieś, zauważyli kierującego fordem, który na widok radiowozu gwałtownie zjechał na pobocze. Mundurowi, mając podejrzenie, że kierujący może mieć coś na sumieniu, podjęli wobec niego interwencję celem przeprowadzenia kontroli drogowej.

Kiedy tylko mężczyzna, otworzył drzwi od pojazdu, policjanci wyczuli unoszącą się woń marihuany. Wówczas mundurowi przystąpili do przeszukania pojazdu, w toku którego za siedzeniem kierowcy znaleźli ukryte środki odurzające w postaci prawie 35 gramów marihuany i niewielką ilość mefedronu. 50-latek został zatrzymany, a narkotyki zabezpieczone.

Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało też, że mężczyzna kierował, pomimo że miał okresowo zatrzymane prawo jazdy za wcześniejsze przewinienie. Wobec podejrzenia, że 50-latek mógł kierować pojazdem, będąc pod wpływem środków odurzających, została mu pobrana krew do badań celem weryfikacji tego faktu. Noc zatrzymany spedził w policyjnej celi.

Kolejnego dnia w komisariacie 50-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków w postaci marihuany i mefedronu, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Nie wykluczone, że mężczyzna usłyszy kolejny zarzut, w przypadku kiedy badanie krwi wykaże obecność narkotyków.  
 

Powrót na górę strony