Aktualności

Oświęcimska grupa Speed zatrzymała kierującego pod wpływem narkotyków

Policjanci z oświęcimskiej grupy Speed podczas kontroli drogowej zatrzymali 27 – letniego mieszkańca Kęt. Mężczyzna jest podejrzany o kierowanie samochodem pod wpływem metamfetaminy.

Wczoraj (10.04.br.) wieczorem policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty. Tuż po godzinie 19, w Bulowicach na ulicy Bielskiej do kontroli drogowej zatrzymali samochód marki BMW, którego kierowca nie trzymał prostego tory jazdy, a ponadto nie posiadał zapiętych pasów bezpieczeństwa, a także rozmawiał przez telefon trzymając komórkę w ręce. Podczas czynności okazało się, że za kierownicą auta siedzi 27– letni mieszkaniec Kęt. Badanie jego stanu trzeźwości przy użyciu alkotestera w wydychanym powietrzu nie wykazało alkoholu. Pozytywny wynik dało jednak badanie przeprowadzone przy użyciu narkotestu. W ślinie mężczyzny wykazał on obecność metamfetaminy. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Do badań toksykologicznych została mu pobrana krew.  
Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu.  
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.
 

 

Powrót na górę strony