Aktualności

Pies „Hassan” odwiedził podopiecznych Specjalistycznego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Makowie Podhalańskim.

Przewodnik psa służbowego z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej wraz ze swoim czworonożnym przyjacielem „Hassanem” odwiedzili Specjalistyczny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Makowie Podhalańskim. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się pokazowi tresury psa oraz wysłuchali cennych informacji na temat bezpieczeństwa oraz jak ważne są zwierzęta w życiu człowieka.

17 marca br. suski przewodnik psa służbowego skorzystał z zaproszenia i odwiedził uczniów, gdyż bieżącym tematem w ośrodku było znaczenie zwierząt w życiu człowieka. Policjant mający wieloletnie doświadczenie zarówno jako funkcjonariusz Policji oraz jako przewodnik psa służbowego miał okazję opowiedzieć jak wygląda ich wspólna służba. Każdy przewodnik jest nie tylko opiekunem, ale również trenerem i przyjacielem swojego czworonożnego partnera. Uświadomił wszystkich słuchaczy, że psy to jedne z najbardziej oddanych i lojalnych zwierząt. Pełnią one liczne funkcje pomocnicze w tym również w służbach mundurowych. Ich doskonały węch, zdolności tropiące oraz posłuszeństwo sprawiają, że są niezastąpionym wsparciem w dziedzinie bezpieczeństwa publicznego, co również wszyscy słuchacze mogli zobaczyć podczas specjalnego pokazu.
Zorganizowane spotkanie z pewnością było wspaniałym doświadczeniem, które przedstawiło znaczenie zwierząt oraz ich niesamowite umiejętności w życiu codziennym.

 

Powrót na górę strony