Aktualności

Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Kalwaryjscy policjanci zatrzymali 36-latka, który włamał się do niezamieszkałego budynku, skąd ukradł biżuterię i pieniądze. Spowodował straty na łączną kwotę ponad 2 tys. złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty.

Kilka dni temu, oficer dyżurny Komisariatu Policji w Kalwarii Zebrzydowskiej otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że w niezamieszkałym budynku na terenie miasta ktoś uszkodził okno. Skierowani na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. W budynku zastali 36-letniego mieszkańca powiatu wadowickiego, który jak ustalili wybił szybę w oknie, po czym  przedostał się do środka. Ponadto, jak się okazało w trakcie dalszych czynności z budynku skradziona została biżuteria i pieniądze na łączną kwotę ponad 1300 złotych. Poszkodowany oszacował straty na łączną kwotę ponad 2 tys. złotych.

Śledczy przedstawili 36-latkowi zarzut kradzieży, zniszczenia mienia oraz naruszenia miru domowego, do których częściowo się przyznał. Mężczyźnie za popełnione przestępstwa grozi kara pozbawiania wolności nawet do 5 lat.

Powrót na górę strony