Aktualności

Policjanci z KPP w Krakowie oraz z OPP w Krakowie podzielili się cząstką siebie, by ratować innych

Data publikacji 03.07.2020

13,5 litra krwi oddali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie. Tegoroczna zbiórka krwi organizowana przez małopolski garnizon w ramach akcji „95 litrów krwi na 95-lecie Policji kobiecej".

Każdego dnia krew ratuje ludzkie życie, dlatego policjanci regularnie się nią dzielą, organizując akcje krwiodawstwa na terenie swoich garnizonów. Tym razem zbiórka krwi została zorganizowana z okazji jubileuszu 95-lecia Policji kobiecej, Bez względu na stan epidemii w naszym kraju zapotrzebowanie na krew jest bardzo duże.

Dlatego, 2 lipca br., swoim cennym darem, jakim jest krew, z potrzebującymi podzielili się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podległych komisariatów oraz z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, oddając ją w mobilnym punkcie pobrań – krwiobusie z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie na terenie OPP w Krakowie.

W ramach akcji krew oddało 30 osób, co pozwoliło na zebranie 13,5 litra krwi. Zebrana krew pozwoli zabezpieczyć ten cenny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.

Pomimo sytuacji związanej z koronawirusem policjanci wciąż pamiętają o pacjentach, którzy bardzo często potrzebują wykonania transfuzji krwi, aby przeżyć. Stany magazynowe krwi w centrach krwiodawstwa wciąż potrzebują zasobów krwi i apelują o jej regularne oddawanie. Każda sytuacja związana z ewentualnymi brakami stanowi realne zagrożenie nawet dla życia pacjentów.

Należy pamiętać, że jeżeli zdecydujemy się na podzielenie się swoją krwią, to w obecnie panującym okresie pandemii procedury jej oddawania zostały zaostrzone, obowiązuje m.in. pomiar temperatury, używanie maseczek ochronnych na usta i nos, dodatkowa dezynfekcja oraz zmniejszona liczba osób przebywających w pomieszczeniu, w którym przeprowadzany jest pobór krwi. Takie procedury znacząco zwiększają bezpieczeństwo zarówno dawców, jak i personelu medycznego.

WARTO POMAGAĆ! Oddając krew, możesz uratować komuś życie! Dlatego zachęcamy wszystkich do podzielenia się tą cząstką siebie!

Powrót na górę strony