Aktualności

Dwa potrącenia na przejściach dla pieszych – apelujemy o ostrożność

W ubiegłą środę (17.04. br.) na terenie powiatu olkuskiego doszło do dwóch potrąceń na przejściach dla pieszych. Dwie osoby zostały ranne i trafiły do szpitali. Apelujemy do kierowców, aby nie przekraczali dozwolonej prędkości, zachowali ostrożność szczególnie w okolicach przejść dla pieszych, zwłaszcza po zmroku. Do pieszych z kolei apelujemy o stosowanie zasady ograniczanego zaufania na drodze.

Wczoraj (17.04. br.), około godziny 16:30 w Podchybiu na drodze wojewódzkiej 794  potrącono 15-latkę. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że 15-latka została potrącona przez kierującego toyotą na przejściu dla pieszych. Ranna piesza została przetransportowana Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala w Sosnowcu, gdzie pozostała na obserwacji. Kierowca toyoty był trzeźwy.  Do kolejnego potrącenia doszło po godzinie 22, w Bukownie przy ulicy Kolejowej. Kierujący oplem potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 52-latka. Pieszy trafił do szpitala w Olkuszu. Kierowca opla był trzeźwy.

Apelujemy do kierowców i pieszych o zachowanie ostrożności na drodze, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych. Kierowco pamiętaj, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować. Piesi powinni natomiast pamiętać o stosowaniu zasady ograniczonego zaufania, nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie.

Powrót na górę strony