Aktualności

Pijana matka przyjechała po dziecko do szkoły

Nietrzeźwa kobieta przyjechała pod szkołę odebrać dziecko. Badanie wykazało blisko 1,5 promila alkoholu. 45-latce za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz kierowania pojazdami.

Wczoraj (18.04) w jednej z miejscowości na terenie gminy Mszana Dolna pijana matka przyjechała odebrać dziecko ze szkoły. Pracownicy szkoły, którzy podejrzewali, że rodzic dziecka może być pijany i powiadomili o tym policję. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze. Zgłoszenie się potwierdziło 45-letnia kobieta, która przyjechała pod szkołę pojazdem marki Ford, miała blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kobieta od razu straciła prawo jazdy. Dziecko zostało przekazane członkom rodziny. Teraz za swoje zachowanie 45-latka odpowie przed sądem.

Dzięki wzorowej postawie pracownika szkoły policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego nietrzeźwą kierującą. 

Pamiętajmy!

Każda ilość wypitego alkoholu upośledza nasze zmysły i wpływa na sposób jazdy, a to przekłada się na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Apelujemy też do członków rodzin, pasażerów i znajomych. Nie bądźmy bierni i nie pozwalajmy na stwarzanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialnych kierujących!

Powrót na górę strony