Aktualności

Podsumowanie piątkowych Ogólnopolskich działań prędkość realizowanych na terenie Małopolski

W piątek 19 sierpnia br. małopolska Policja przeprowadziła ogólnopolskie działania ukierunkowane na ujawnianie kierujących przekraczających dozwoloną prędkość. Prowadzona akcja miała na celu ograniczenie zagrożeń powodowanych przez zbyt szybką jazdę.

Policjanci pomiary prędkości prowadzili zarówno statycznie - z wykorzystaniem ręcznych mierników prędkości, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdów z wideorejestratorem.       

Podczas tej jednodniowej akcji funkcjonariusze skontrolowali prawie 2200 pojazdów, ujawnili 1492 kierujących jadących z nadmierną prędkością. Ponadto zatrzymano 15 praw jazdy za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.   

Bezpieczne podróżowanie zgodnie z obowiązującymi limitami było również promowane w mediach. Za ich pośrednictwem przekazywane były założenia działań prędkość oraz przestrzegano przed niebezpiecznymi zachowaniami na drodze, które mogą skończyć się tragicznie.          

Po raz kolejny apelujemy o jazdę zgodną z przepisami. Zachowajmy rozwagę i prowadźmy pojazd odpowiedzialnie. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Powrót na górę strony