Aktualności

Drogówka przerwała jazdę pijanemu kierowcy

Policjanci z oświęcimskiej drogówki przerwali jazdę nietrzeźwemu kierowcy. 47 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze wsiadł za kierownicę fiata mając w organizmie 2,4 promila alkoholu. Drogowy przestępca zapłaci grzywnę w postaci równowartości pojazdu, którym kierował.

Do zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło w sobotę (20.04.br.) po południu w Brzeszczach. O godzinie 17, na ulicy Ofiar Oświęcimia funkcjonariusze zauważyli samochód marki Fiat, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy. W związku z powyższym mundurowi dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a następnie przystąpili do kontroli drogowej. Za kierownicą auta siedział 47 – letni mieszkaniec gminy Brzeszcze. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,4 promila alkoholu. W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji w Brzeszczach.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu. W tym przypadku sprawca przestępstwa kierował pojazdem, którego nie jest jedynym właścicielem, więc Sąd będzie orzekał grzywnę w postaci równowartości pojazdu.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa zarówno po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję w postaci uniemożliwienia jazdy lub zgłoszenie telefonicznie na numer alarmowy 112.
 

 

Powrót na górę strony