Aktualności

Zatrzymany diler narkotykowy

Libiąscy kryminalni zatrzymali dilera narkotykowego oraz zabezpieczyli ponad pół kilograma różnych narkotyków m.in. amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy. 25-latkowi za posiadanie znacznej ilości substancji zabronionych prawem i handel nimi grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Libiąscy kryminalni od kilku tygodni pracowali nad sprawą rozprowadzania narkotyków na terenie miasta i gminy Libiąż. 16 kwietnia br., około godz. 16 w Libiążu zatrzymali do kontroli samochód m-ki BMW. 29-letni kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W samochodzie jako pasażer znajdował się również 25-letni właściciel pojazdu. Kryminalni od razu wyczuli charakterystyczny zapach amfetaminy. W samochodzie natrafiono na papierowe zawiniątko z zawartością amfetaminy stanowiące własność 25-latka. Mężczyzna został zatrzymany, a w  jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli ponad pół kilo różnych narkotyków, wagę i pieniądze w kwocie 6,500 zł.       
Dilerowi w Prokuraturze Rejonowej w Chrzanowie przedstawiono zarzuty m.in. posiadania znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych oraz wielokrotnego udzielania narkotyków innym osobom w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Mężczyźnie grozi kara do dziesięciu lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Chrzanowie, 25-latek objęty został dozorem policyjnym.

 

Powrót na górę strony