Aktualności

Ukradł hulajnogę i ukrył ją u kolegi

Miechowscy policjanci odzyskali skradzioną hulajnogę i zatrzymali 16-latka, który ukradł ten pojazd wart ponad 1500 złotych. Nieletnim zajmie się Sąd.

18 marca br., policjanci z  Komendy Powiatowej Policji w Miechowie zostali powiadomieni o tym, że z terenu plebanii na terenie gminy Charsznica została skradziona hulajnoga elektryczna należąca do 11-letniego chłopca. Jej wartość została wyceniona na ponad 1500 zł.
Sprawą zajęli się policjanci z Ogniwa Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie, którzy szybko ustalili sprawcę tego czynu. Policjanci ustalili również miejsce, gdzie znajduje się hulajnoga.
15 kwietnia br. został zatrzymany 16-latek, który  przechowywał hulajnogę w miejscu zamieszkania swojego kolegi, który nie miał pojęcia, że pochodzi ona z przestępstwa. 16-latek nie chciał, aby domownicy domyślili, że hulajnoga nie należy do niego. Zatrzymany 16-latek przyznał się do popełnienia przestępstwa. Los 16-latka będzie teraz zależał od Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu.
 

 

Powrót na górę strony