Aktualności

Promocja zawodu policjanta podczas ślubowania klas mundurowych

Data publikacji 24.04.2024

Wczoraj odbyło się ślubowanie uczniów klas I mundurowych z Andrychowa, Wadowic i Kęt. W uroczystości uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i zaproszeni goście. Nie zabrakło również policjantów, którzy zachęcali młodzież do wstąpienia w szeregi Policji.

Wczoraj (23 kwietnia br.), o godz. 11.00, na Placu Mickiewicza w Andrychowie osiemdziesięciu uczniów klas mundurowych ze szkół ZDZ w Andrychowie, Wadowic i Kęt, ślubowało na sztandar szkoły m.in. „strzec honoru szkoły…, i kierować się szacunkiem i miłością do każdego człowieka…”.

Wśród uczestniczących w uroczystości osób, oprócz przedstawicieli władz samorządowych i oświaty nie zabrakło także przedstawicieli służb mundurowych, w tym Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach – mł. insp. Mateusza Dańdy, jego Zastępcy – nadkom. Arkadiusza Skowrona oraz Komendanta Komisariatu Policji w Andrychowie – podinsp. Dariusza Kuliga.
Uroczystość uświetnił występ Miejskiej Orkiestry Dętej „Andropol” oraz  defilada klas wojskowych i policyjnych, a także pokaz sztuk walki przygotowany przez uczniów.

Ceremonia była doskonałą okazją do działań związanych z promowaniem zawodu policjanta. Policjantki w wadowickiej komendy wraz z funkcjonariuszem z andrychowskiego komisariatu informowali zainteresowanych jak przebiega proces rekrutacji do służby oraz z kim się kontaktować w chwili składania dokumentów. Przedstawiali wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśniali procedurę kwalifikacyjną. Uroczystość była też doskonałą okazją do zaprezentowania zasobów sprzętowych Policji.

 

 • Członkowie orkiestry stojący na placu, w ręku tzrymają instrumenty. W tle zabudowania.
 • Czterech umundurowanych policjantów w strojach galowych oraz żołnierz oddajacy honory. Za nimi też stoją osoby.
 • Na tle policyjnego namiotu od lewej stoi umundurowany policjant, policjantka, chłopak i dziewczyna ze służby wojskowej i umundurowana policjantka.
 • Na zdjeicu grupa osób stojących pod namiotem w tym umundurowani na galowo policjanci, wojskowi oraz osoby cywilne.
 • Na zdjęciu maszerujący uczniowie w mundurach. Pierwsza trójka z przodu niesie sztandar.
 • Na zdjęciu przed namiotem widać trzech umundurowanych policjantów w strojach galowych, przedstawicieli wojska, służby więziennej i osoby cywilne.
 • Na zdjęciu uczniowie klasy wojskowej stojący w dwuszeregu
 • Na zdjęciu widać grupę przedszkolaków stojących tyłem, na tle policyjnego banera i umundurowanej policjnatki.
 • Na zdjęciu widać ucznia klasy policyjnej i wojskowej którzy są w trakcie ślubowania. Widać fragment sztandaru. W tle uczniowie w mundurach.
 • Na zdjęciu, na tle policyjnego namiotu stoi osoba przebrana za maskotkę Inspektora Wawelka, po prawej i po lewej stronie stoją umundurowane policjantki oraz dwie uczennice. Jedna trzyma maskotkę smoka.
 • Pokaz uczniów klasy wojskowej. Uczniowie kucają z prawej i lewej strony z karabinami w dłoniach. Pośrodu uczeń wykonuje skok w powietrzu.
 • Uczmiowie klasy policyjnej stojący tyłem w czapeczkach na głowie. Na mundurach napis Klasa Policyjna.
 • Uczniowie klas mundurowych, którzy są w trakcie ślubowania. Osoby znajdują się na placu. W tle zabudowania.
Powrót na górę strony