Aktualności

Nie zatrzymała się do kontroli policyjnej, była nietrzeźwa

Dąbrowscy policjanci po pościgu zatrzymali kierującą, która chcąc uniknąć kontroli próbowała uciekać, łamiąc przy tym przepisy i stwarzając niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. Okazało się, że kobieta była nietrzeźwa - w organizmie miała ponad promil alkoholu. Grozi jej do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wczoraj (23.04.br.) patrol dąbrowskiej drogówki dbający o bezpieczeństwo użytkowników dróg na terenie miasta Dąbrowa Tarnowska po godzinie 20.00. chciał zatrzymać do kontroli kierującą volkswagenem. Kobieta siedząca za kierownicą samochodu pomimo dawanych wyraźnych sygnałów do zatrzymania, na widok mundurowych przyspieszyła i zaczęła uciekać w kierunku miejscowości Tarnów. Policjanci ruszyli w pościg za kierującą przewożącą trzech pasażerów, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych, lecz stracili pojazd z pola widzenia z uwagi na natężenie ruchu.

Mundurowi wiedzieli, że samochód musiał zjechać, w którąś z dróg dojazdowych i rozpoczęli jego poszukiwania. Po przejechaniu około 450 metrów odnaleźli zaparkowanego volkswagena, a nieopodal jego pasażera, oraz pozostałych użytkowników pojazdu, którzy wyszły z zarośli. Szybko okazało się, co było powodem oddalenia się z za kierownicy VW 36-letniej mieszkanki województwa świętokrzyskiego. Badanie alkomatem wykazało, ponad promil alkoholu w jej organizmie. Kobieta wkrótce usłyszy zarzuty, grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

Powrót na górę strony