Aktualności

Jego celem były sklepy jubilerskie. Został zatrzymany przez limanowskich policjantów

Limanowscy kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o usiłowanie kradzieży z włamaniem do sklepu jubilerskiego w Limanowej. Podczas pracy nad tą sprawą - policjanci ustalili również, że mężczyzna jest podejrzewany o usiłowanie włamania do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu i dokonanie kradzieży z włamaniem do jubilera w Gorlicach w marcu br. 29-latek był już wcześniej skazany za podobne przestępstwa. Wczoraj Sąd Rejonowy w Limanowej zdecydował, że najbliższe 3 miesiące, spędzi w areszcie.

Policjanci kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej zajmujący się sprawą usiłowania włamania do jubilera, z 15 kwietnia br. w Limanowej uzyskali materiały, dzięki którym wytypowali mężczyznę, mogącego mieć bezpośredni związek z tym przestępstwem. Był to 29-letni mieszkaniec Nowego Sącza. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany do podobnych spraw.
23 kwietnia br. limanowscy funkcjonariusze na terenie Nowego Sącza zatrzymali 29-latka. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu usiłowania włamania do sklepu jubilerskiego w Limanowej. Policjanci ustalili, że mężczyzna jest również podejrzewany o włamanie  22 marca br. do sklepu jubilerskiego w Gorlicach, gdzie straty oszacowano na kwotę ponad 150 tysięcy złotych, a także o usiłowanie włamania do sklepu jubilerskiego w Starym Sączu w kwietnie br.. Na wniosek policji i prokuratora Sąd Rejonowy w Limanowej zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt na 3 miesiące. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony