Aktualności

Nieodpowiedzialni kierowcy na przejazdach kolejowych w powiecie suskim

Pulsujące czerwone światła na przejazdach kolejowych to nie ostrzeżenie, to zakaz wjazdu na przejazd. Zapomniało o tym kilku kierowców na przejeździe kolejowym w Jordanowie i każdy, który zignorował czerwone światło na sygnalizatorze, poniósł surowe konsekwencje.

Policjanci z wydziału wykroczeń Komisariatu Policji w Jordanowie zakończyli prowadzone czynności wyjaśniające ukaraniem mandatem karnym czterech kierowców, którzy wjeżdżali na przejazd kolejowy pomimo czerwonego światła na sygnalizatorach. Każdy z ustalonych kierujących w tym kierowca skody na zamieszczonym zdjęciu został ukarany mandatem karnym w kwocie 2000 złotych. Dodatkowo do konta każdego z nich zostało dopisanych 15 pkt karnych.
Przypominamy, że w trakcie zbliżania się do przejazdu kolejowego należy zawsze zachować szczególną ostrożność, a w przypadku braku możliwości kontynuowania jazdy, po prostu zaczekać. Pociąg ma zawsze pierwszeństwo. Maszynista jeżeli nawet dostrzeże zagrożenie na torach, nie jest w stanie zatrzymać rozpędzonego  kilkusettonowego składu tak szybko.

 

Powrót na górę strony