Aktualności

Wąż, który napędził strachu mieszkańcom, okazał się gumową zabawką

Data publikacji 30.04.2024

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji oraz strażacy PSP Oświęcim zostali wezwani przez mieszkańców Rajska do nietypowej interwencji. Mieli złapać egzotycznego węża, wygrzewającego się w wiosennym słońcu.

W piątek (26.04.br.), tuż przed godziną 11 do operatora numeru alarmowego 112 zadzwoniła mieszkanka Rajska, która powiadomiła, że na jednym z drzew w ogrodzie, znajdującym się na ogrodzonej, lecz niezamieszkałej posesji, znajduje się egzotyczny wąż. Jak stwierdziła, gad może stanowić zagrożenie dla dzieci przechodzących ulicą lub małych zwierząt.  
Na miejsce natychmiast pojechał jeden z policyjnych patroli. Mundurowi, zachowując zasady bezpieczeństwa zbliżyli się do drzewa, wokół którego opleciony był wąż, przypominający małego pytona. Szybko okazało się, że gad nie jest prawdziwy. Wąż był gumową zabawką, którą ktoś zawiesił na drzewie. Został zdjęty z drzewa, aby nie wzbudzał strachu u osób postronnych.
Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie należą się mieszkance Rajska, która powiadomiła służby. Kobieta postąpiła prawidłowo - troszcząc się o ludzi i zwierzęta

 

 

  • gumowy zabawkowy wąż na drzewie
Powrót na górę strony